487 Objavljeno 21 septembar 2020 Autor: Zoran Kalinac

Uzbudljivo je bilo na terenima Područne lige Gradiška u utakmicama 7. kola koje su bile na rasporedu proteklog vikenda.

Ekipa 13 Skojevki ubjedljivo je savladala Mladi Krajišnik u derbiju kola sa 7:1 i tako preuzela prvo mjesto na tabeli PFL Gradiška. Mrežu Milovana Marijanovića s dva pogotka načeo je Dušan Vukobratović, a još su pogađali Aleksandar Sabljić (autogol), Danijel Rašković, Mirko Čikić, Aleksandar Višić i Nikola Gavrilović iz kaznenog udarca. Počasni gol za tim iz Kukulja postigao je Bojan Erceg.

Nakon lošijeg starta sezone Torpedo je upisao treću pobjedu zaredom. Do 14. minute već je bilo 2:0, a pogađali su Milan Malbašić i Nemanja Paripović. Potkozarje se vrlo brzo vratilo u igru, pošto je u 21. minuti Miroslav Đurić smanjio na 2:1. Ipak i uz nekoliko dobrih prilika na obje strane rezultat se do kraja nije mjenjao.

Image may contain: one or more people, people playing sports, sky, outdoor and nature

Obradovac igra odlično ove jeseni, a da je četa Đorđa Grujičića u sjajnoj formi potvrđuje i četvrti trijumf zaredom minulog vikenda. Junak ''plavih'' sa dva pogotka na gostovanju u Elezagićima bio je novajlija Kenan Jodanović, dojučerašnji fudbaler Bisera.

Sloboda i Kozara, odnosno Borac i Kalemi podjelili su bodove u ovom kolu. Podgradčani su poveli golom Ozrena Stakića, a da Kozara ne doživi poraz ni nakon sedam kola pobrinuo se Mihajlo Šukalo.

Kalemi su bili 'na pragu' prve pobjede ove sezone, no ipak tim iz Šibovske uspio se dva puta 'vratiti u utakmicu'. Stefan Gajić i Dejan Galić pogađali su za goste, dok su u redovima domaćih precizni bili Staniša Domuz i Slaviša Stojanović.

Omladinac je protiv mašićkog Borca prekinuo seriju od četiri utakmice bez pobjede. Het-trik upisao je Dario Glišić, dok je četvrti put mrežu Vedrana Škorića maestralno iz slobodnog udarca pogodio Miroslav Zorić. Gol utjehe za Mašićane dao je Miroslav Ženati.

Derbi donjeg dijela tabele između Bisera i Župe pripao je gostima. Nakon prvih 45 minuta nije bilo golova, da bi u nastavku Biseri poveli preko Nevena Bunića. Ipak gosti se brzo vraćaju u igru i sa četiri pogotka preokreću susret u svoju korist. Dva puta je strijelac bio Nemanja Mihajlović, a po jednom su pogađali Branko Ivetić i Dejan Vrančić.

U premijernom susretu Sloga DIPO je sa 3:0 kao gost bila bolja od Laminaca. Nova tri boda četi Daria Lackovića obezbjedili su Aleksandar Mirjanić, Mihajlo Mijatović i Aljoša Ostojić.